Sejm zwolnił zagraniczne firmy inwestycyjne z PCC


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Prezes UOKiK będzie musiał zdecydować, czy sprzedaż akcji gdańskiej Energi na rzecz konkretnego inwestora będzie sprzyjała rozwoju konkurencji na polskim rynku energetycznym - wynika z informacji ministra skarbu, skierowanej do sejmowej komisji skarbu. Takie zapewnienie złożył nowo wybrany szef firmy Robert Benmosche. Po ogłoszeniu tej informacji akcje AIG rosły w USA nawet o 31 proc. Iracki dziennikarz, który w 2008 roku rzucił butami w ówczesnego prezydenta USA George\'a W. Busha, we wtorek w czasie konferencji prasowej w Paryżu miał okazję doświadczyć tego samego.Prezes URE wszczął postępowanie w sprawie cofnięcia zwolnienia z obowiązku zatwierdzania taryf udzielonego przedsiębiorstwom energetycznym w 2007 r. - poinformowała rzeczniczka Urzędu Agnieszka Głośniewska. Telekomunikacja Polska nie zostanie podzielona, musi jednak zainwestować w milion szybkich linii internetowych - w czwartek TP podpisała z Urzędem Komunikacji Elektronicznej historyczne porozumienie. O kulisach jego negocjacji mówi Anna Streżyńska, prezes UKE Francuska grupa finansowa Credit Agricole zamierza uruchomić w Polsce spółkę, która będzie sprzedawała ubezpieczenia na życie - dowiedział się "Parkiet".

Dwa nowe projekty inwestycyjne zrealizują działające w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) firmy Elektrolux i JBG-2. W sumie zainwestują ok. 30 mln zł, tworząc blisko 40 nowych miejsc pracy.

\\\"\\\" Żaden z kandydatów na nowych ministrów nie odmówił premierowi. Trwają ostatnie ustalenia i rozmowy. Jak donosi \\\"Rzeczpospolita\\\", w poniedziałek lub we wtorek Donald Tusk spotka się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, typowanym na szefa MSWiA. - We wtorek rząd znów będzie w komplecie - zapewniał w rozmowie z gazetą ustępujący rzecznik rządu Paweł Graś. Goście odwiedzający jeden z niemieckich ogrodów zoologicznych narzekają na… małego wielbłąda, który urodził się bez garbu.

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Środowiska przygotowało założenia zmian kilku ustaw, których wprowadzenie ma określić zasady składowania pod ziemią dwutlenku węgla. Zgodnie z prawem UE przepisy muszą wejść w życie do 25 czerwca 2011 r. W zeszłym roku produkcja aut w Polsce spadła niemal o jedną dziesiątą. Przed głębszym spadkiem ratowały sukcesy Fiata Panda - co trzeciego auta wyprodukowanego w Polsce. Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox News kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich temat wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com.W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków… Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO. Ministerstwo Finansów zaoferuje 2 grudnia obligacje OK0712 i PS0415 za 3,0-5,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.

USA: rynek zamarł, inwestorzy na urlopach


Po piątkowej dość ciekawej sesji rynek w kolejnym tygodniu sierpnia praktycznie zamarł. Zmienność wyraźnie się zmniejszyła, a wolumen handlu na NYSE z niskiego spadł na bardzo niski.

Grecja na skraju przepaści


Jeśli w ciągu trzech najbliższych tygodni Grecja nie dostanie pieniędzy z międzynarodowej pożyczki, nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań. Wczoraj główny indeks na giełdzie w Atenach stracił aż 6 proc. Obligacje Grecji mają już status śmieciowy

Posłowie: w pracach nad ustawą hazardową wiodący projekt rządu


Projektem wiodącym w pracach nad ustawą hazardową będzie projekt rządowy - zdecydowała w środę sejmowa komisja finansów publicznych. Jak powiedział wiceminister finansów Jacek Kapica, rząd jest zdeterminowany, by przekonać posłów i komisję do przyjęcia tego dokumentu w całości.

GPEC ma nową taryfę dla ciepła


Zgodnie z decyzją Urzędu Regulacji Energetyki od 8 kwietnia br. zaczyna obowiązywać nowa taryfa dla ciepła dla klientów firmy GPEC. Nowa taryfa została zatwierdzona na 3 lata, co zapewnia większą stabilność cen w tym okresie wszystkim odbiorcom ciepła.

Google na na 99,9 procent zlikwiduje chińską wersję wyszukiwarki


Rozmowy internetowego giganta z chińskimi władzami są w impasie. Władze firmy tracą nadzieję na porozumienie - donosi Financial Times. Według dziennikarzy gazety, Google przygotwał już dokładny plan wycofania się z chińskiego rynku