Steczkowska: "Znów kąsają"


Justyna Steczkowska zdecydowała się na polemikę z jednym z tabloidów, którą prowadzi na oficjalnej stronie internetowej.

Prace nad trzecią płytą Gorillaz są na tyle zaawansowane, że artyści szykują już klip do singla promującego zestaw "Plastic Beach". Do pokaźnej kolekcji nagród Andrzej Piaseczny dołączył właśnie kolejną - Telekamerę 2009 dla najlepszego muzycznego wykonawcy. 7 marca poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Zanim jednak członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej wybiorą zwycięzców, postanowiliśmy zapytać polskich ludzi filmu co sądzą o Oscarach, kto ich zdaniem ma największe szanse na statuetkę i komu kibicują.Były basista Arctic Monkeys na stałe dołączył do grupy Reverend & The Makers. Stanisław Soyka opowiada portalowi INTERIA.PL o swoim nowym utworze, dedykowanym osobom niepełnosprawnym. Xawery Żuławski znalazł się w składzie Jury oceniającym filmy krótkometrażowe na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Obraz Francisca Goi "Epizod z hiszpańskiej wojny o niepodległość" zaprezentowano w piątek w Muzeum Narodowym w Krakowie. Dzieło stanowi główny akcent pokazu "Goya. Gdy rozum śpi...", zawierającego jeszcze kilkanaście grafik hiszpańskiego artysty i prezentowanego w krakowskim muzeum do połowy lutego.

Russell Crow przyjął propozycję zagrania w bollywoodzkim filmie. Agencja Go Ahead poinformowała o rekordowym zainteresowaniu Konkursem Młodych Zespołów - Mała Scena Red Bull Tourbus w Jarocinie. W ciągu pierwszych dziesięciu dni trwania konkursu otrzymała ponad 200 zgłoszeń od zespołów, które postanowiły zmierzyć się z legendą Jarocina.

W porównaniu z minionym tygodniem na liście najchętniej kupowanych singli oraz płyt w Wielkiej Brytanii zaszły wielkie zmiany. Jak donosi "Rzeczpospolita", praca nad "Sala samobójców" Jana Komasy - inspirowanym kulturą emo filmem o dojrzewaniu, dobiega końca. Program tegorocznego OFF Festivalu powiększył się o kolejnych interesujących wykonawców - do Katowic przyjadą w sierpniu Tindersticks, Mew i Atlas Sound.Pod tytułem "Francais Pour Une Nuit" ukaże się nowe DVD zespołu Metallica. Zestaw dostępny będzie 23 listopada. We Francji nie gaśnie od kilku dni spór o to, czy należy przenieść do paryskiego Panteonu prochy wybitnego pisarza i myśliciela Alberta Camusa. Domaga się tego prezydent Nicolas Sarkozy, sprzeciwia się zaś temu syn Camusa oraz spora część opinii publicznej. Charlotte Church powraca na scenę z nowym kontraktem płytowym.

Arterton jak Keira Knightley


W superprodukcji "Książę Persji: Piaski Czasu", która na nasze ekrany trafi 21 maja, grającemu główną rolę Jake'owi Gyllenhaalowi partneruje Gemma Arterton, która wciela się w rolę księżniczki Taminy. Aktorka to nowa twarz Hollywoodu.

Russell Brand u Simpsonów


Postać Russella Branda pojawi się w jednym z odcinków serialu "Simpsonowie".

Zobacz klip od Dwóch Warszawiaków


"Nic na siłę" to tytuł nowego teledysku formacji Dwóch Warszawiaków.

Teatr na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki


Na mapie Warszawy pojawił się nowy teatr. Jest to prywatny Teatr 6. piętro, któremu przewodzą: dyrektor artystyczny Michał Żebrowski i dyrektor programowy Eugeniusz Korin. Teatr ma siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Na tej scenie zadebiutuje Kuba Wojewódzki.

Dezerter, Hey oraz Buldog w Jarocinie


Znane są trzy kolejne zespoły, które zagrają podczas jubileuszowego - związanego z obchodami trzydziestolecia imprezy - Festiwalu w Jarocinie (16-18 lipca). Obchody uświetni specjalny projekt przygotowany przez muzyków Dezertera i ich gości, koncert Heya oraz występ Buldoga z nowym wokalistą.